Na základě mimořádného opatření MZDR se od 11. 3. 2020 do odvolání zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání.

Základní školy jsou tedy od středy 11. března  až do odvolání uzavřeny.

Mateřské školy jsou nadále v běžném provozu, opatření se jich netýká.

O dalším postupu Vás budeme informovat na webových stránkách školy a prostřednictvím e-mailů, či SMS zpráv.

Rodiče dětí do 10 let mohou kvůli uzavření školy využít ošetřovné při péči o dítě.

Pozor! Potvrzení rodičům v tomto případě vydá pouze škola, nikoli lékař.

Sdělení ČSSZ:

Nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení uplatňuje zaměstnanec tiskopisem Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy), který mu vydá ve 2 vyhotoveních výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje. Zaměstnanec doplní část B tiskopisu a předá je neprodleně svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále příslušné OSSZ.