Městys Brodce, jako zřizovatel Mateřské školy v Brodcích, vydává nařízení, kterým s účinností od 16. 3. 2020 do odvolání zakazuje přítomnost dětí v mateřské škole v Brodcích.

Nařízení se vydává na základě doporučení MŠMT a MZDR z preventivních důvodů v souvislosti s šířením nákazy COVID - 19.

O dalším postupu Vás budeme informovat na webových stránkách školy a prostřednictvím e-mailů, či SMS zpráv.

Rodiče dětí do 10 let mohou kvůli uzavření školy využít ošetřovné při péči o dítě. Potvrzení o uzavření zařízení bude vydáno v kanceláři školy.

Sdělení ČSSZ:

Nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení uplatňuje zaměstnanec tiskopisem Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy), který mu vydá ve 2 vyhotoveních výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje. Zaměstnanec doplní část B tiskopisu a předá je neprodleně svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále příslušné OSSZ.