Dnes jsme otestovali 56 žáků v ZŠ, 15 dětí v MŠ a 25 zaměstnanců - všechny s negativním výsledkem!

Zde uvádíme na pravou míru dezinformace a odpovídáme na otázky, se kterými jsme se setkali v souvislosti s testováním dětí v naší škole:

• Děti vše zvládají samostatně, absolutně bez problémů, v klidu, bez pláče a stresu.
  • V jídelně jsou čtyři testovací stanoviště (cca 2,5 m od sebe - požadavek MŠMT je 1,5 m), kdy u každého může být v jednu chvíli pouze jedno dítě.
  • Dítě sundává roušku pouze zhruba na 30 sekund - tak dlouho mu trvá samotný stěr.
  • U testu může být rodič.
  • Vše pečlivě dezinfikujeme, dodržujeme všechna bezpečností pravidla.
  • Z důvodu rozmístění učeben ve škole nevyužíváme k testování třídy - zajištění bezpečného prostředí by nebylo možné.
  • V pondělí byly děti odesílány do výuky ihned po výsledku testu, ve čtvrtek musí čekat všichni žáci třídy na výsledek posledního testu, kdy se ví, že do karantény nemusí celá třída.
  • Děti čekají před jídelnou, na čerstvém vzduchu, přesně podle pokynů MŠMT.

V případě dotazů či nejasností kontaktujte ředitele školy, který Vám rád osobně vše objasní...